Moje czytanie

Książki, które przeczytałem w ciagu ostatnich 20 laty mogłyby zapełnić półki zupełnie pokaźnej ezoterycznej księgarni lub antykwariatu. Oczywiście dosyc długo przebywałem w klasycznej pułapce ego: „szukaj, ale tak, żeby nie znaleźć „. Co chwila nowy kierunek, nowa teoria; w związku z obowiązkami zawodowymi brakowało czasu na praktykę i prawdziwe doświadczanie. Czytałem głownie w podróżach . W chwili obecnej moją piwnicę zalega ponad 1500 książek w języku polskim, niemieckim, rosyjskim i angielskim, których wspólnym mianownikiem są szeroko rozumiany rozwój duchowy oraz najróżniejsze terapie. Cześć z tych pozycji nie była dotąd wydana w Polsce. Bardzo wiele z owych książek było w pewnym momencie dla mnie czymś w rodzaju kamienia milowego na drodze mojego osobistego rozwoju . Owa temporalna ważność znalazła swoje odzwierciedlenie w bardzo licznych podkreśleniach, rysunkach i wykrzyknikach umieszczanych przeze mnie w trakcie lektury na stronach książek.

Ogromna większość pozycji nie jest już dla mnie aktualna. Ręka mi się jednak nie podnosi aby je wyrzucić lub oddać  na makulaturę ( mama była bibliotekarką).
Wpadłem wiec na pomysł, aby zaprezentować fragmenty owych pozycji na niniejszej stronie internetowej. W wypadku niektórych, tych dla mnie kiedys najważniejszych pozycji, stworzyłem konspekty, zawierajace główne myśli i opis technik.
Postanowiłem zacząć nagrywać „moje podkreślenia ” oraz konspekty i sukcesywnie wstawiać je na stronę www.7krokowzahoryzont.pl
Mam przy tym nadzieję, że wysłuchanie odczytywanej przeze mnie kwintesencji pomoże słuchaczowi stwierdzić , czy dana treść odpowiada jego aktualnym wibracjom i ewentualnie stanie się drogowskazem lub podpowiedzią na drodze rozwoju.