Rezonans Twórcy-zaproszenie

Ostatnio miałem przyjemność i zaszczyt poprowadzić spotkanie poświęcone życiu i twórczości  Davida R. Hawkinsa. Organizatorami tego wydarzenia byli  Redakcja Nieznanego Świata ( www.nieznanyswiat.pl) oraz wydawnictwo Virgo (www.virgobooks.pl). Nakładem tego ostatniego ukazały się wszystkie książki Hawkinsa w języku polskim.

Ponieważ pojawiły się pytania dotyczące omawianego na wstępie mojej prezentacji tematu pola morfogenetycznego oraz rezonansu morficznego, postanowiłem krótko przypomnieć najważniejsze tezy oraz , przy okazji, zaprosić Ciebie do udziału w eksperymencie, który pozwoli Ci doświadczyć niezwykle pozytywnych  efektów działania rezonansu morficznego w Twojej rzeczywistości.

A więc: Rupert Sheldrake  stawia hipotezę, iż wszystkie systemy są regulowane nie tylko przez znane czynniki energetyczne i materialne, lecz także przez niewidoczne pola organizujące. Pola te są przyczynowe, ponieważ służą jako schemat zachowań dla wszystkich uczestników danego systemu. Efekty ich działania wykraczają poza bariery czasowe i przestrzenne.

Jako system rozumiemy zbiorowość posiadającą pewne cechy wspólne. Tworzą go więc na przykład takie zbiorowości jak  mieszkańcy jednego miasta, państwa, całej ziemi, rodzina, członkowie klubu, przedstawiciele zawodu, czytelnicy danego czasopisma lub książek wydawnictwa X, gatunek zwierząt itd.

Wszystkie myśli, emocje i uczynki każdego  przedstawiciela systemu   są  na przestrzeni wieków zapisywane w polu morfogenetycznym ( zbliżonym do pojęcia „zbiorowej nieświadomości” u Junga) i wpływają na działania ogółu uczestników. Jednocześnie należymy do wielu systemów, tworząc  (w sposób świadomy lub nie) pola oddziaływające na każdego z nas.

   Chmura internetowa ilustruje  w uproszczeniu proces tworzenia pola morfogenetycznego

 

 Pojazdy autonomiczne przyszłości jako symbol oddziaływania pola

Trochę przygnębiająca wizja, prawda? Czy faktycznie jesteśmy marionetkami zdanymi na instrukcje „z góry” ?  Czy musimy podlegać zasadom przysłowiowego „owczego pędu” ? Czy możemy uwolnić się od sterowników przeszłości i zacząć działać z pozycji Twórcy naszej rzeczywistości?

Pozytywną informacją jest fakt, że każdy z nas może, także świadomie, brać udział w zmianach pola sterującego  działaniem wszystkich jego uczestników. Zjawisko to polega na zaobserwowanym niezwykłym procesie:  kiedy  krytyczna liczba osobników określonego gatunku (systemu) nauczy się jakiegoś zachowania lub uzyska określone cechy,  to automatycznie – dzięki tzw. rezonansowi morficznemu – są one  nabywane przez pozostałych osobników tegoż gatunku (systemu). To znaczy, że nasza decyzja , aby zmienić sposób myślenia, działania ma wpływ na cały otaczający świat !

Do klasyki należy w tym kontekście tzw. zasada setnej małpy.  Gdy na jednej z archipelagu  bezludnych wysp pojawili się ludzie, małpy podpatrzyły u nich  proces mycia batatów przed ich spożyciem. Zaczęły dokładnie je myć , chociaż nigdy wcześniej tego nie robiły. Gdy coraz więcej małp zaczęło „małpować”:) ludzi, w pewnym momencie to zachowanie podchwyciły również małpy na innych wyspach owego archipelagu, chociaż nie miały one  kontaktu ani z małpami z sąsiedniej wyspy, ani z ludźmi.

Gregg Braden  zdefiniował krytyczną ilość  osobników- uczestników pola- niezbędną do zaistnienia  zmian w zachowaniu i myśleniu wszystkich jego przedstawicieli.

Wielkość ( a w zasadzie-  znikomość )  owej  masy krytycznej napawa optymizmem!

Masa krytyczna zdefiniowana jako minimalna ilość osobników grupy której zmienione zachowanie (w sposób świadomy lub nieświadomy ) staje się automatycznie  regułą zachowania dla wszystkich członków pola =  pierwiastek kwadratowy z jednego procenta populacji danej grupy

 

Zrodlo : Gregg Braden, „The science of miracles”

Zbadajmy wiec, ilu co najmniej  mieszkańców Warszawy, Polski, Ziemi potrzeba,  aby, gdy działają oni w sposób świadomy i zorganizowany, doprowadzić do trwałych i odczuwalnych zmian w zachowaniu i sposobie myślenia  WSZYSTKICH Warszawiaków, Polaków, Ziemian.

Czy czujesz teraz, ze możesz być Twórca swojej rzeczywistości?

A może Jezus, wypowiadając znane wszystkim słowa :” gdzie dwóch albo trzech w imię moje się gromadzi , tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)  miał na myśli właśnie rezonans morficzny???

Wszystkie sugestie, które płyną do nas z pola morfogenetycznego od ludzi, społeczności, instytucji są przez nas absorbowane i przekształcają się w naszą rzeczywistość. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu zapomnieliśmy, ze nasz umysł ma przełącznik. Możemy w każdym momencie dokonać wyboru miedzy  ODBIOREM i NADAWANIEM!!!

Według Hawkinsa ponad 85% mieszkańców naszej pięknej planety znajduje się pod wpływem zbiorowej nieświadomości (przełącznik na ODBIÓR).

Wszelkie  doświadczenia  są więc  (jako efekt wyboru „pozycji przełącznika”)  naszym własnym dziełem. Gdy przestajemy dokonywać świadomych wyborów,  pozwalamy by okoliczności zaczęły podejmować je za nas. Działamy na autopilocie nieświadomości  i ,zamiast tworzyć,  reagujemy jedynie na to, co się nam przydarza.

Każdy świadomie podjęty wybór zmienia nasze  życie. Podjęcie świadomego wyboru inicjuje energetyczne przekształcenie całej  rzeczywistości.

ZAPROSZENIE DLA CIEBIE, TWÓRCY !!!

Proponuję, już dzisiaj, wspólnie przełączyć nasze umysły na NADAWANIE  dla dokonania konkretnych zmian w otaczającym nas świecie.

Zasięg i szybkość zmian zależą od ilości uczestników  eksperymentu.

Czy 2×5 minut dziennie przez 1 miesiąc nie będzie dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem ? Jestem przekonany, ze gdy zauważysz pierwsze efekty, nie przestaniesz nadawać;))) już nigdy!

Gdy będzie nas nas setka, wpłyniemy wg Bradena pozytywnie na świadomość i zachowanie  jednego miliona ludzi.

200 osób –  „dosięgnie”  już 4 milionów.

W 600 osób damy radę podnieść świadomość wszystkich mieszkańców całej Polski.

A  przed garstką liczącą 8.660 „nieustraszonych” 🙂 , nie oprze się już cały świat….

Sam eksperyment jest tak prosty, ze natychmiast usłyszycie śmiech Waszego ego, które jest zajadłym przeciwnikiem  prostych ale  skutecznych metod.

W proponowanej praktyce chodzi tylko i wyłącznie o świadomy wybór tego, do czego dążymy,  czego chcielibyśmy doświadczać w naszej rzeczywistości.

„Proście, a będzie Wam dane…” (Mt 7,7-11)

Świadomy wybór  uwolni nas  od kontroli umysłu, od zbiorowej świadomości. Nie zapominajmy, ze nasz umysł jest urządzeniem decyzyjnym o nadzwyczajnej mocy. Przypomnijmy sobie tę jego cudowną  funkcję.

Czy jesteś gotowy więc obudzić w sobie potencjał Twórcy? Przełączyć  na NADAWANIE ? Właśnie teraz ?

Przechodzę do sedna proponowanego eksperymentu. Instrukcja jest nadzwyczajnie prosta…

  • rano i wieczorem, w ciszy,  wybierz, postanów CZEGO CHCESZ OD TEJ CHWILI DOŚWIADCZAĆ W ŻYCIU.

Aby zmniejszyć opór ego, proponuję wzmocnić intencję słowami, które z Tobą rezonują.

W moim przypadku mogło by to wyglądać na przykład tak:

„Podejmuję  wybór,  aby znów stać się suwerennym Twórcą.

Jestem nieograniczoną istotą, która jest odpowiedzialna za wszystkie doświadczenia w świecie materii.

Jest mi dana wszelka moc w niebie i na ziemi.

Teraz wybieram, ze pragnę  doświadczać w mojej rzeczywistości jedynie  miłości, radości  ,szczęścia i  wolności.

Wszystko inne jest iluzją i mnie nie dotyczy.

Postanawiam postrzegać tylko i wyłącznie miłość , radość , szczęście oraz  wolność i  dzielić je z wszelkim stworzeniem”

Nie ma też żadnych przeszkód, żeby nasz świadomy wybór dotyczył również materialnego dobrobytu, którym będziemy się dzielić.

Jeśli wiec zechcesz przełączyć wraz ze mną na twórcze NADAWANIE , zastanów się (może wsłuchując się w słowa poniższego utworu),

czy znajdziesz wśród swoich znajomych 5-10  potencjalnych Twórców aby zaprosić  ich już dzisiaj do wspólnego działania.

Wprawmy w ruch rezonans morficzny. Chcesz zmian? Bądź zmianą!

Powodzenia nam wszystkim.

Wesołych Świąt, Twórco !!!

T:)

Ponieważ podczas prezentacji w księgarni Nieznanego Świata kilka osób dopytywało się o tytuł poniższego utworu  (Kirtana, „I am”), załączam  jego tekst.

 

KIRTANA ” I am”

Before the body, before the story,
before the name
Beyond the mind’s attempt to find
or explain
Before the breath, beyond the sense
of pleasure or of pain
And after death, and after death, I am

Within the heart, the whole and part
of everything I see
Behind the eyes, beyond disguise, reflecting me
At the silent core, and yet before phenomena began
And after it, and after it, I am

Many differences separate us
on the surface, yes.
But I cannot find a boundary in consciousness
And when you ask me,
where does awareness begin
and does it end
I have to say, I have to say
I’ve always been

Within the body, without the body,
not subject to
Changing moods or states of health
or points of view
Without needs before the deeds
and the monuments of man
And after them, and after them, I am

Many differences separate us
on the surface, yes.
But I cannot find a boundary
in consciousness
And when you ask me,
where does awareness begin
and does it end
I have to say, I have to say
I’ve always been

At the silent core,
and yet before phenomena began
And after it, and after it, I am

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*